Geleceği çok yakınımızda hissettiğimiz bugünlerde Tarımsal üretimin yeni geleceğine hazırlanan Dünya, Yapay Zeka Destekli çözümler üreten SeeTree firması ürün ve hizmetlerinin gelişimi sağlamak için B serisi finansman turunda 30 Milyon Dolar yatırım almasını sağladı.


Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Şili ve Güney Afrika'daki operasyonları ve 120 profesyonelden oluşan ekibi ile SeeTree, 2023 yılına kadar 1 milyar ağaca büyüyecek olan dünya çapında 50 milyondan fazla ağacı izliyor.

Şirketin Ceo su Israel Talpaz oluşturduğumuz yapı ile ağaçların tek tek yapay zeka yardımıyla takip ederek uzun vadede işletme giderlerin % 20-40 arasında azaltmanın mümkün olacağını söyledi. Ayrıca yapay zeka destekli sistemden elde edilecek veriler ile traktör ve sulama sistemlerinin kumanda sistemlerine verilerin aktarılarak çiftçiler için değerin üst seviyeye getirilmesinin mümkün olacağı şeklinde görüş bildirdi.

Bundan özetle YENİ NORMALDE İŞİ YAPAY ZEKA SEVİYESİNE GETİREREK % 50 ye yakın işletme giderlerinin düşürülmesi yönünde çalışmalar yürütülüyor. Farklı disiplinlerden oluşacak bir TARIMSAL TEKNOLOJİ ÜRETEN ORDU KURMAZSAK yıllar önce Kırlangıç Anten ile karıncalı TV izlenen günleri hatırlarız.