Yüzyılı aşkın süredir tarımda makine kullanımı ile birlikte ciddi ölçüde artan nüfusun ihtiyaçlarını giderecek kadar üretim yapmak mümkün hale gelmiştir.

Bu artış bir yandan devam etmiş diğer taraftan var olan makine teknolojisi ile mekanik yada daha yetenekli olan pnomatik-hidrolik sistemler ile bu sürece hızlı uyum sağlamak mümkün olmamaya başlamıştır.

Artan nüfusun dışında çevrenin korunması , izlenebilir ve sürdürülebilir tarımsal üretim yapma ihtiyacı , iş gücü eksikliği vb. gibi konuların eklenmesi ile birlikte artık radikal dönüşümlerin önü açılmaya başlanmıştır.

Farklı alanlarda yapay zeka uygulamaları geliştiren MVTec Software GmbH'nin hayata dokunan sektör olan tarım için geliştirdiği yazılım ve ona bağlı donanımlar ( kamera vs.) ile sadece sorun odaklı çözüm üretmek mümkün hale geliyor.

Multispektral kameradan elde edilen görüntüler bir işlemci yardımıyla işlenerek elektro-hidrolik kontrollü ilaçlama makinesini kumanda etmesi sağlanarak sadece ilgili alandaki ilaç püskürtme haznesinin aktif olmasını sağlayarak DAHA AZ İLAÇ - DAHA AZ KİRLENME ve DAHA İYİ GELECEK için sürdürülebilir bir çözüme ulaşılmış durumda..

TARIM ve TEKNOLOJİ UZUN VADEDE GELECEĞİ KAZANMADA BÜYÜK DEĞER OLUŞUMUNU SAĞLAYACAKTIR.